1. خانه
  2. الگو های موفقیت
  3. کارآفرینان کشور بنین

کارآفرینان کشور بنین

کارآفرینان کشور بنین

همونطور که گفتم تصمیم داشتم کارآفرینان موفقی رو پیدا کنم در این کشور که زن هم در اونها باشه که تونستم 3 نفر از پیشروهاشون رو پیدا کنم .چیزی که برام جالبه خانمی که در اینجا آوردم خودش هم در یکی از مصاحبه هاش گفته :

  خانم های موفق در این کشور گم نام هستند ( بخاطر باور محدود کننده) ولی من میخوام پیشرو باشم.

همچنین این خانم در سن 25 سالگی فعالیت خودش رو شروع کرده که یک باور مناسب در مورد سن هم به همراه داره .

با بررسی موردی این مقاله من 3 باور محدود کننده : موقعیت جغرافیایی، جنسیت و سن مثال های نقضی هست که شخصا خیلی ازش لذت بردم.

در مورد میزان درآمد شاید بنظر برسه پول زیادی ساخته نشده ! ولی در صورتی که میزان درآمد در همان کشور رو با این اشخاص مقایسه میکنیم میفهمیم که این افراد واقعا کارآفرینان موفقی نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارند هستند .

در هر صورت برای من خیلی لذت بخش بود که در مرحله اول ثروتمندین فقیر ترین کشور جهان رو بررسی کردم و افرادی که در دولت دارند (و طبیعتا باور های ثروت قوی تری دارند طبق نتایجشون ) ثروت های وااااااااااااااااااقعا بزرگی ساختن که حتی برای تبدیل به تومان مغزم سوت میکشید !

و بعد با اینکه در مورد کارآفرینی در این کشور باور های محدود کننده ی زیادی بود باز هم مثال هایی رو پیدا کردم که در سنین پایین، با جنسیت های مختلف، در فقیر ترین کشور دنیا، ثروت های ارزشمندی رو ساختن و مطمئنم اگر به مرور این نمونه ها بیشتر در کشورشون مورد توجه قرار بگیره باور عموم کشور تغییر میکنه و در نهایت به موفقیت های بزرگتری ختم میشه.

اولریش سوسو

29 ساله

بنیانگذار TekXL ، مدیر عامل شرکت Botamp

مهندس توضیح می دهد: “امروز به لطف فناوری دیجیتال ، شما می توانید در هر مکان باشید و در سراسر جهان مشتری داشته باشید.” به نوبه خود ، من افراد را در حرفه های دیجیتالی جدید آموزش می دهم ، به سازندگان کمک می کنم تا در اینترنت بیشتر شناخته شوند و از کارآفرینان جوانی که می خواهند شرکت خود را در وب ایجاد کنند ، حمایت می کنم. ”

سایت انتشار آگهی برای آژانسهای املاک و مستغلات ، که وقتی در آوریل 2016 فروخته شد ، بیش از 10،000 کاربر و یک گردش مالی سالانه 60 میلیون فرانک CFA.

در سال 2014 ، اولریش سوسو با هموطن خود Senam Beheton ، TekXL را تأسیس کرد که مدیر فنی آن است: 11 شرکت تازه کار در حال حاضر در آنجا جوجه کشی می شوند. در آگوست 2015 ، راه اندازی مجله آنلاین Ecce Africa بود که به نوآوری در این قاره اختصاص داشت ، و طراحی آن اولریش سوسو ، و دیگران ، ماری سسیل زینسو بود.

Botamp این سرویس آنلاین ، که در سپتامبر 2016 راه اندازی شد ، از طریق برنامه های پیام رسان مانند Messenger یا WhatsApp ، تکنیک های بازاریابی دیجیتال را خودکار و شخصی می کند.

Odile Gnonwin

25 ساله

شغل : بنیانگذار و مدیر کل مرکز پردازش آجیل Tiger (CTNT)

این زن جوان توضیح میده من با فروش محصولاتم در دانشگاه فعالیت خودم رو شروع کردم و خیلی سریع به درآمد رسیدم و تصمیم گرفتم گسترده تر کارم کنم .

بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، برند خودش رو به ثبت میرسونه و محصولات بسته بندی شده رو بفروش میرساند .با گردش مالی 300,000 F CFA (460 euros)

ودر حال حاضر چندین کارگر استخدام کرده و تصمیم به سفر به کشور های دیگه و صادرات محصولاتش رو داره.

Éric Mêtinhoué

30 ساله

شغل :  مدیر عامل Btech

از زمان شروع تجارت خود در سال 2015 ،  به گفته خودش : همه چیز خیلی سریع پیش رفته است. “من خودم شروع کردم ، فقط با یک لپ تاپ و یک صفحه فیس بوک برای تبلیغ محصولاتم. امروز ، من 3000 دلار در سال می فروشم. ”

اکنون 15 نفر اشتغال دارد و در سال 2016 برای اولین سال کامل فعالیت خود ، گردش مالی حدود 100 میلیون فرانک CFA (152،500 یورو) بدست آورد.

محصولاتش؟ تبلت های دیجیتالی در بنین طراحی و در چین تولید شده اند.

منبع 

 

نوشتهٔ پیشین
ثروتمندترین افراد کشور بنین
نوشتهٔ بعدی
ثروتمندترین افراد کشور گینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست