1. خانه
  2. الگو های موفقیت
  3. ثروتمندترین افراد کشور گینه

ثروتمندترین افراد کشور گینه

ثروتمندترین افراد کشور گینه در سال 2020

Cellou Dalein Diallo

وی یک اقتصاددان و دولتمرد گینه ای است که از سال 2004 تا 2006 به عنوان نخست وزیر خدمت می کرد.

Diallo Sadakadji

وی یک نیکوکار شناخته شده و مورد احترام است و حدود 50 ساختمان در سراسر کشور دارد. این مرکز همچنین دارای بیش از 200 فروشگاه در داخل بزرگترین بازار کوناکری و همچنین چندین سوپرمارکت در سنگال و یک مرکز خرید در آنگولا است. وی همچنین با کسب امتیازات متعدد در غرب کشور از جمله یکی از بزرگترین معادن گرانیت به استخراج معدن روی آورد. ثروت وی 100 میلیون یورو یا 950 میلیارد GNF ارزیابی شده است.

Ali Saadi

مدیر عامل بزرگترین شرکت ماهیگیری در گینه ، “SONIT” در صادرات املاک و مستغلات ، کشاورزی و کاکائو به اروپا نیز حضور دارد. در سالهای اخیر ، شرکت وی شرکت های تابعه در غنا ، آنگولا و سیرالئون توسعه داده است. او مردی است که در ساخت و ساز کشور بسیار دخیل است ، به دلیل خرد بزرگ خود شناخته شده و مورد احترام است و بارها برای وحدت مردم گینه تلاش کرده است. ثروت وی 90 میلیون یورو یا 850 میلیارد GNF برآورد شده است.

Kerfalla Person Camara

او بدون شک پویاترین کارآفرین در گینه است ، با شرکت خود Guicopress که ارزش آن در سال 2017 بیش از 100 میلیون دلار آمریکا است. وی عنوان بهترین مدیر آفریقا را در سال 2014 از CIMA دریافت کرد. وی همچنین مالک و رئیس باشگاه افسانه ای آفریقایی باشگاه فوتبال هافیا است. ثروت او معادل 70 میلیون یورو  است.

Mamadou Antonio Souaré

بنیانگذار  شرکت گینه بازاریابی تجاری ، او همچنین مالک باشگاه دسته اول Horoya FC است. او احتمالاً کارآفرینی است که در سالهای اخیر بیشترین حظور  را داشته است ، با احیای خطوط هوایی ملی گینه هواپیمایی و ایجاد بزرگترین مرکز آموزش فوتبال این کشور در شهر دوبریکا. وی دارایی های 65 میلیون یورویی ارزش دارد ، بنابراین 650 میلیارد GNF است.

Fadi Wazni

او که به خدمات لجستیکی علاقه مند بود ، برخی از جوانان گینه ای با صلاحیت را گرد هم آورد تا شرکت United Mining Suplied را ایجاد کند. همچنین در معادن مانند استخراج بوکسیت در گینه سفلی با کمک سرمایه گذاران استرالیایی و آمریکایی وجود دارد. شرکت وی تا به امروز سرمایه گذاری عظیم در قلمرو گینه انجام داده و بیش از 5000 شغل ایجاد کرده است. وی همچنین رئیس شرکتهای Bolloré Group در گینه و عضو هیئت اجرایی اتاق معادن گینه است. ثروت آن معادل 60 میلیون یورو یا 600 میلیارد GNF است.

Mamadou Saliou Diallo

 

بنیانگذار شرکت Sonoco در تولید آرد در گینه تخصص داشت و به گردش مالی چند صد میلیون دلاری دست یافت. این مالک یکی از بزرگترین کارخانه های تولید آرد در منطقه فرعی است. دارایی وی برابر با 50 میلیون یورو است.

Ansoumane Kaba

این مهندس عمران مدیر عامل شرکت Guiter SA است. او از طریق کارهای زیادی که انجام داده تجربه خوبی دارد. شرکت وی بیش از هزار نفر در سراسر کشور استخدام کرده و در مالی ، ساحل عاج ، لیبریا و سیرالئون قرارداد منعقد می کند. ارزش دارایی وی 40 میلیون یورو معادل 400 میلیارد GNF است.

François Louncény Fall

 

نخست وزیر سابق گینه از طرف سازمان ملل مأموریت های دیپلماتیک را انجام داده و در حال حاضر نماینده ویژه آفریقای مرکزی و رئیس دفتر منطقه ای سازمان ملل در آفریقای مرکزی است.

Mamady Youla

او یک تاجر ، اقتصاددان ، کارمند ارشد دولت و دولت گینه است. او مدیر کل شرکت معدن Guinea Alumina Corporation بود. وی همچنین از سال 2015 تا 2018 نخست وزیر بود.

منبع 

نوشتهٔ پیشین
کارآفرینان کشور بنین
نوشتهٔ بعدی
ثروتمندترین زنان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست