1. خانه
  2. الگو های موفقیت
  3. افراد بی خانمانی که ثروتمند و مشهور شدند

افراد بی خانمانی که ثروتمند و مشهور شدند

کارآفرینان

Dani Johnson

اگر باور ندارید که می توانید از زندگی خارج از اتومبیل خود با 2 دلار در جیب خود به میلیونر شدن در 23 سالگی بروید ، نگاهی به دنی جانسون بیندازید. زندگی او با سو استفاده جنسی از ناپدری ، بارداری در دوران نوجوانی و بی خانمانی همراه بود ، اما اجازه نداد که این امر مانع موفقیت او شود

اولین موفقیت جانسون پس از آن آغاز شد که وی از پشت ماشین خود شروع به بازاریابی محصولات یک شرکت بهداشتی کرد. او خیلی زود فروشنده برتر شرکت شد. موفقیت او باعث جلب علاقه دیگران شد که می خواستند بدانند چگونه دستاوردهای او را تکرار کنند. جانسون تصمیم گرفت برای آموزش مهارتهای تجاری خود به دیگران ، شرکت آموزش خود را راه اندازی کند. این شرکت آموزشی بعداً منجر به توسعه شرکت بازاریابی بهداشت و تغذیه وی شد.

موفقیت هر دو شرکت جانسون را تا سن 23 سالگی به یک میلیونر تبدیل کرد.

Suze Orman

وقتی صحبت از امور مالی شخصی می شود ، Suze Orman یکی از افرادی است که ابتدا به فکر او می افتید. دانش و اشتیاق او به پول ، او را به یک میلیونر تبدیل کرده است  او مجبور شد از چندین سد  عبور کند ، از جمله اختلال گفتاری که باعث عملکرد ضعیف در مدرسه ، ترک تحصیل و تحصیل به عنوان یک فرد بی خانمان شد.

اورمان تلاش کرد تا R ، S و T خود را به درستی تلفظ کند ، که توانایی خواندن او را در طول سالهای دانشجویی مختل می کند. به گفته اورمان ، او در آزمون SAT نمره خوبی نگرفته است. این باعث محدود شدن دانشکده هایی می شد که او می توانست در یک کالج محلی یا یک مدرسه دولتی تحصیل کند. وی در دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپین پذیرفته شد ، اما در سال آخر سال گذشته با چالش دیگری روبرو شد: او شرط زبان خود را برآورده نکرده بود. علی رغم آنچه برخی ممکن است تصمیمی بنیادین بدانند ، وی تصمیم گرفت تحصیل را ترک کند و یک سفر جاده ای بین کشوری را انجام دهد.

اورمان در کالیفرنیا به کار خود پایان داد ، جایی که اولین کار خود را  پیدا کرد و با درآمد 3.50 دلار در ساعت کار می کرد. او توانایی خرید مکانی برای اقامت را نداشت ، بنابراین او و یکی از دوستانش در خارج از کامیونی که خریداری کرده بود زندگی می کردند.

بعداً اورمان به عنوان پیشخدمت شغلی پیدا کرد و همین امر باعث شد وی بخواهد رستوران شخصی خود را باز کند. وی از طریق کمک های مالی در مجموع 50،000 دلار جمع آوری کرد و پول را به یک حساب کارگزاری وارد کرد. با این حال ، دلال پولش کلاهبرداری کرد و در عرض سه ماه همه آن را از دست داد. این امر باعث شد که اورمان کنجکاوی در مورد نحوه کارگزاران پیدا کند. او این رشته را مطالعه کرد و تمام آنچه را که می توانست در مورد وال استریت آموخت.

بعداً اورمان برای کار به عنوان دلال مصاحبه کرد و استخدام شد و ماهیانه 1500 دلار درآمد داشت. او به یکی از موفق ترین کارگزاران مریل لینچ تبدیل شد. وی پس از خروج از شرکت ، از دانش خود در امور مالی برای آموزش مردم از طریق تلویزیون ، کتاب و سمینارها در مورد نحوه مدیریت موثر پول خود استفاده کرد.

Howard Schultz

هوارد شولتز نمونه دیگری از موفقیت شگفت انگیز است که می توانید با اجازه ندهید که شرایط شما را بهم بریزد. در زمان کودکی که در شهر نیویورک بزرگ می شد ، شولتز و خانواده اش فقیر بودند. آنها در خانه های مشترک و برای تأمین هزینه های زندگی خود تلاش کردند. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ، شولتز اولین کسی در خانواده خود بود که به کالج رفت – با کمک بورس تحصیلی ورزشی به دانشگاه میشیگان شمالی.

وی پس از حضور موفق در زیراکس ، در یک تولید کننده قهوه که در آن زمان با استارباکس کار می کرد ، مسئولیت مدیریت را به عهده گرفت. وی با زنجیره قهوه ای که فقط از چهار فروشگاه تشکیل شده بود تحت تأثیر قرار گرفت. این باعث الهام او شد که کافی شاپ شخصی خود را باز کند ، اما او یک مشکل داشت ،پول. برای او افتتاح تجارت قهوه خود صدها هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت.

پس از سالها وقف برای جمع آوری پول لازم برای افتتاح اولین مغازه خود ، سرانجام او به اندازه کافی رسید. در سال 1986 ، Il Giornale را افتتاح کرد و طی چند سال زنجیره استارباکس را خریداری کرد و آن را به یک تجارت چند میلیارد دلاری تبدیل کرد.

امروز ، استارباکس نام جهانی قهوه لذیذ است.

 

بازیگران

Jim Carrey

امروز همه این کمدین را می شناسند اما تعداد کمی از افراد داستان او را می دانند! او دبیرستان ترک تحصیل کرد. او به همراه خانواده در اتوبوس VW زندگی می کردند. آنها عادت داشتند هر بار اتوبوس خود را در مکانی متفاوت در سراسر کانادا پارک کنند.

بعد ها با خواهر بزرگتر خودش در چادر زندگی میکردند. جیم یک بار گفت که در این روزهای سخت مالی بود که شوخ طبعی خود را گسترش داد.

Halle Berry

در طی روزهای آغازین ، در حالی که برای بازیگری تلاش می کرد به شیکاگو نقل مکان کرد. سرانجام کمبود پولش شروع شد. مادرش به دلیل وضعیت مالی ضعیف گفت که نمیتونه بیشتر از این کمک بکنه.

او در یک پناهگاه مخصوص بی خانمان ها زندگی میکرد و چاره ی دیگه ای نداشت. و در یکی از محاصبه های خودش گفته :

این به من آموخت که چگونه از خودم مراقبت کنم و اینکه می توانم در هر شرایطی زندگی کنم ، حتی اگر این به معنای رفتن به پناهگاهی برای زندگی در حد توان من بود که بسیار ناچیز بودند. من شخصی شدم که می داند همیشه راه خودم را خواهم یافت.

Daniel Craig 

زمانی زندگی او در شرایطی بود که چاره ای جز خوابیدن روی نیمکت های لندن نداشت.

امروزه این مرد به خاطر فیلم هایی مانند جیمز باند در بین مردم مشهور است. حالا او آنقدر فیلم های موفق بازی کرده است که بگوید یکی از موفق ترین بازیگران است.

Jennifer Lopez

 

 

این سوپراستار نیازی به معرفی ندارد. او 18 ساله بود که تصمیم گرفت که رقصنده شود. مادرش با تصمیم او موافقت نکرد زیرا مادرش می خواست به دانشگاه برود.

این اختلاف نظر باعث شد تا وجنیفر خانه خود را ترک کند. او معمولاً روی مبل استودیوی رقص خود می خوابید.

 Hilary Swank

او و مادرش در دوران نوجوانی به دلیل ایجاد حرفه خود در بازیگری به کالیفرنیا نقل مکان کردند. آنها در ابتدا جایی برای اقامت نداشتند و بنابراین آنها قبلاً در اتومبیل خود زندگی می کردند. او در یکی از مصاحبه هایش گفته :

دوستی داشتیم که خانه شان را می فروخت. و برای همین به ما گفت : شما می دانید ، هیچ اثاثیه ای وجود ندارد ، اما شما می توانید شب آنجا بمانید و سپس روز باید مجبور شوید آنجا را ترک کنید تا ما بتوانیم آن را بفروشیم.

Charlie Chaplin

او پدرش را در سن بسیار پایین از دست داد. پس از درگذشت زودهنگام پدر ، مادرش به تیمارستان منتقل شد. او و برادرش برای گذران زندگی چاره ای جز گشت و گذار در خیابان های لندن نداشتند.

 

 

نوشتهٔ پیشین
ثروت خوبه یا نه ؟ (مثال هایی از قرآن)
نوشتهٔ بعدی
اهرم رنج و لذت در ثروت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست