1. خانه
  2. آموزش مذاکره فروش
  3. قرار نیست در مذاکره عوض بشیم !

قرار نیست در مذاکره عوض بشیم !

قرار نیست در مذاکره عوض بشیم !

قرار نیست !

ما قرار نیست در یادگیری مذاکره از اصل خودمون فاصله ی زیادی بگیریم، از اون چیزی که هستیم خیلی دور بشیم.

قرار نیست خودمون رو متحول کنیم یا تغییر بزرگی ایجاد کنیم، قراره خودمون رو اصلاح کنیم.

چرا این رو میگم ؟

حرف من اینه اگر شما آدمی هستید که زیاد در مذاکرات و معاملات تسلیم میشید، اینکه شما تلاش کنید به یه آدم رقابت جو، تبدیل بشید عملا نمیتونه مفید باشه.

نه تنها یک رقابتجوی واقعی نمیشید، سبک خودتون رو هم که بلاخره در طول زمان آروم آروم یاد گرفتید، توسعه پیدا کرده، تکامل پیدا کرده، اصلاح شده، اون رو هم از دست میدید !!!

شما قراره همون آدمی باشید که با تسلیم شدن راحت تره، ولی یه جاهایی شاید روش خودتون یا آستانه تسلیم شدن رو عوض بکنید، شاید شیوه ی پیام دادن رو عوض کنید.

یه آدم دیگه ای که اهل رقابت جویی هست و اهل برخورد تنده، این شخص هرچقدر هم سعی کنه کوتاه بیاد، تسلیم بشه، بعیده بتونه به راحتی از هویت اصلیش، از عادت اصلیش و شخصیت اصلیش دور بشه.بنابراین میاد مذاکره میکنه و خیلی خودش رو کنترل میکنه، اما یهو وسط بحث برمیگرده به سبک رقابتیه خودش و بعد نهایتا نه دستاورد یه آدمیه که اهل دوستی و تعامل و آرامش است، نه دستاورد سابق خودش رو داره که با برخورد تهاجمی و تند برخورد کردن و رقابتی بدست میارورده. این آدم هم باید سبکش رو یک مقدار تغییر بده و اصلاح کنه.

ریچارد شل (بزرگان حوزه مذاکره) یه نکته خیلی جذاب داره :

هرچقدر از خود واقعیمون در مذاکره فاصله بگیریم، استرس بیشتری رو تحمل میکنیم.

و همه ی ما میدونیم که یکی از  پارامترهایی که میتونه موفقیت یا شکست مارو در مذاکره رقم بزنه، میزان استرس و فشاری هست که به خودمون تحمیل میکنیم.

بنابراین ما قرار نیست همه چیز رو در خودمون عوض کنیم، ما قراره مجموعه ای از نکته ها و توصیه هارو بشنویم و کمی خودمون رو تغییر بدیم به سمت بهتر شدن و با هدف نتیجه گیری بهتر در مذاکره.

 

نوشتهٔ پیشین
یک توصیه در مذاکره همیشه درست نیست !
نوشتهٔ بعدی
همه چیز از مرکز توجه شروع میشه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست