1. خانه
  2. آموزش مذاکره فروش
  3. یک توصیه در مذاکره همیشه درست نیست !

یک توصیه در مذاکره همیشه درست نیست !

یک توصیه در مذاکره همیشه درست نیست !

0 و 100 در مذاکره وجود ندارد

هیچوقت نمیشه گفت یه توصیه الزاما برای همه در همه ی شرایط صحیح و کاربردی هست.

جنس حرف ها و توصیه های مذاکره، با علوم دقیق ریاضی و مهندسی و حتی سایر رشته های علوم انسانی تفاوت داره، اینجا ما فقط داریم  با یکسری توصیه هایی مواجه میشیم که معمولا بر اساس متوسط رفتار انسان ها گزارش میشن. ارزشمند، مفید و الهام بخش هستند و ایده های خوبی میدن اما معلوم نیست که اگر چیزی در مورد متوسط انسان ها جواب داده، یا بطور متوسط جواب خوبی داده برای من هم در مذاکره ای که الان هستم جواب بده.

مثال

فرض کنید که اتاقی وجود داره که در ورودیش و ارتفاعش 170 سانت هست، میان آمار میگیرن و میبینن که قد نصف افرادی که در این اتاق میرن کمتر از 170  سانت هستند و نصف دیگه بیشتر از 170 سانت هستند.

بعد به ما گزارش میدن، وقتی که یک نفر داره از این چهارچوب رد میشه اگر خم نشه، 50% احتمال داره که سرش بخوره به این چهارچوب.

اما نکته ای که وجود داره، برای من یا شما به عنوان یک فرد یه قد مشخص داریم پس یا 100% سرمون به این چهارچوب میخوره یا 100% به این چهارچوب نمیخوریم.

این به من و ویژگی های من برمیگرده و اون گزارش آماری مشکلی نداره، اما اینکه من قدم 180 سانت باشه و با اعتماد بنفس بگم که من 50% ممکنه که رد بشه. نه اینطور نیست من 100% سرم به در میخوره.

بنابراین ما هر نکته ای که در آموزش ها و مذاکره ها برمیگردیم که نهایتا به خودمون، به طرف مقابله و مذاکره نگاه میکنیم و سعی میکنیم تصمیم بگیریم که از کدام توصیه ها استفاده کنیم. ( که من سعی میکنم ببینم حس درونیم و الهاماتم من رو که کدوم توصیه هدایت میکنه)

 

نوشتهٔ پیشین
کارآفرینان موفق زن در جهان
نوشتهٔ بعدی
قرار نیست در مذاکره عوض بشیم !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست