1. خانه
  2. الگو های موفقیت
  3. الگوهای موفقیت در سنین بالا

الگوهای موفقیت در سنین بالا

الگوهای موفقیت در سنین بالا

در این پست افردای رو بررسی معرفی میکنیم که بعد از 40 سالگی بسیار موفق شدند.

آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون انتشار خود را از 55 سالگی آغاز کرد.

استن لی

استن لی اولین داستان مصور موفق خود را با نام “چهار شگفت انگیز” خلق کردبعد از 39 سالگی بود.در چند سال بعد، او مارول را خلق کرد که شخصیت های آن مانند مرد عنکبوتی و مردان ایکس تبدیل به نمادهای فرهنگی آمریکا شدند.

دونالد فیشر

همسرش دوریس اولین فروشگاه گپ را در سانفرانسیسکو افتتاح کرد و خرده فروشی هیچ تجربه ای نداشت. لباس های گپ به سرعت مد شد و امروزه این شرکت یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای پوشاک جهان است.

ورا وانگ

ورا وانگ قبل از ورود به صنعت مد در 40 سالگی یک اسکیت باز و روزنامه نگار بود. امروز او یکی از طراحان برتر زن در جهان است.

گری هوین

گری هوین 40 ساله بود که در سال 1992 اولین مرکز تناسب اندام Curves را افتتاح کرد ، که در نهایت به یکی از سریعترین رشدها در دهه 90 تبدیل شد.

رابین چیس

رابین چیس در 42 سالگی در سال 2000 Zipcar را بنیانگذار کرد. وی در سال 2011 شرکت را ترک کرد و به ساخت و مشاوره استارتاپ ها ادامه داد و همچنین به عنوان عضوی از مجمع جهانی اقتصاد خدمت کرد.

ساموئل ال. جکسون

ساموئل ال. جکسون سالهاست که یکی از اعضای اصلی هالیوود است ، اما او فقط در سن 43 سالگی با بازی در فیلم “تب جنگل” اولین جایزه خودش رو دریافت کرد.

سام والتون

سام والتون در 20 و 30 سالگی فعالیت مدیریت خرده فروشی نسبتاً موفقی داشت ، اما مسیر موفقیت نجومی او از 44 سالگی آغاز شد ، زمانی که او اولین وال مارت را در راجرز ، آرکانزاس ، در سال 1962 تاسیس کرد.

هنری فورد

هنری فورد هنگام ایجاد ماشین انقلابی مدل T در سال 1908، 45 ساله بود.

جک ویل

جک ویل 45 ساله بود که محبوب ترین مارک لباس گاوچران ، Rockmount Ranch Wear را تأسیس کرد. وی مدیرعامل آن باقی ماند تا اینکه در سن پیری 107 ساله در سال 2008 درگذشت.

رادنی دنگرفیلد

از رادنی دنگرفیلد به عنوان یک کمدین افسانه ای یاد می شود ، اما تا زمانی که در 46 سالگی در “نمایش اد سالیوان” ظاهر شد ، موفقیتی بدست نیاورده بود.

جولیا چایلد

جولیا چایلد قبل از نوشتن اولین کتاب آشپزی در 50 سالگی در تبلیغات و رسانه ها کار می کرد و کار خود را به عنوان سرآشپز مشهور در سال 1961 آغاز کرد.

جک کاو

قبل از 50 سالگی به عنوان دانشمند در شرکت هایی مثل NASA و IMB فعالیت داشت و بعد از 50 سالگی با اختراع تفنگ بی حس کننده به کارآفرینی موفق تبدیل شد.

بتی وایت

در 51 سالگی به یکی از محبوب ترین بازیگران کمدی تبدیل شد.

استیو کارل

کمدین معروف که در سن 40 سالگی به محبوبیت و موفقیت رسید.

تیم و نینا زاگات

تیم و نینا زاگات هر دو وكیل 51 ساله بودند كه در سال 1979 اولین مجموعه بررسی رستوران خود را با نام Zagat منتشر كردند.

تایکیچیرو موری

51 سالگی با تأسیس شرکت ساختمان سازی موری به یک سرمایه گذار در املاک و مستغلات تبدیل شد. سرمایه گذاری های درخشان وی باعث شد وی ثروتمندترین مرد جهان در سال 1992 باشد که دارایی خالص وی 13 میلیون دلار بود.

ری کروک

ری کروک پیش از خرید مک دونالد در 52 سالگی در سال 1954 حرفه خود را به عنوان یک فروشنده دستگاه شیردوش سپری کرد.

والی بلوم

والی بلوم پیش از شروع شرکت بستنی سازی خود به نام Denali Flavours در سن 57 سالگی در سال 1995 در تجارت لبنیات فعالیت داشت. این شرکت درآمد 80 میلیون دلاری را در سال 2009 گزارش کرد.

لورا اینگالس وایلدر

لورا اینگالس وایلدر سالهای آخر خود را با نوشتن داستانهای نیمه زندگینامه ای با استفاده از دختر تحصیل کرده خود ، رز ، به عنوان سردبیر گذراند. او اولین كتاب را در 65 سالگی در سال 1932 در كتابهای “خانه كوچك” منتشر كرد. آنها خیلی زود كلاسیكهای ادبی كودكان و مبنای نمایش تلویزیونی “خانه كوچك در دشت” شدند.

هارلند سندرز

هارلند سندرز ، معروف به سرهنگ سندرز ، 62 ساله بود که در سال 1952حق امتیاز مرغ کنتاکی را بدست آورد. وی 12 سال بعد تجارت حق امتیاز را به قیمت 2 میلیون دلار فروخت.

آنا مری رابرتسون موسی

آنا مری رابرتسون موسی ، معروف به مادربزرگ موسی ، فعالیت پربار خود را در 78 سالگی آغاز کرد. در سال 2006 ، یکی از نقاشی های او به قیمت 1.2 میلیون دلار فروخته شد.

هری برنشتاین

هری برنشتاین یک عمر طولانی را در نگارش گذراند اما سرانجام در 96 سالگی با خاطرات “دیوار نامرئی: داستانی عاشقانه که موانع را شکست” به شهرت رسید.

آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون نشریه خبری خود را به نام هافینگتون پست در 55 سالگی تأسیس کرد. در حالی که او به عنوان یک مفسر سیاسی و نویسنده در اوایل کار می کرد ، موفقیت انتشار رسانه های دیجیتال او را به یک نام معروف تبدیل کرد. هاف پست را با قیمت 315 میلیون دلار به AOL فروخت.

نوشتهٔ پیشین
الگو های موفقیت در سنین پایین
نوشتهٔ بعدی
الگوهای موفقیت بدون تحصیلات عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست