1. خانه
  2. عزت نفس
  3. عزت نفس یعنی ایمان به توانستن

عزت نفس یعنی ایمان به توانستن

عزت نفس یعنی ایمان به توانستن

زمانی شخصی به حوزه ای علاقه پیدا میکنه و علاقمند میشه  و دوست داره در اونکار رشد و پیشرفت کنه در صورتی که عزت نفس داشته باشه، ایمان داره که میتونه اینکار رو یاد بگیره و در اون مسیر قدم برمیداره .

یعنی در اصل اون ایمان به خودش هست که باعث میشه در یک مسیر جدید که وقتی هیچی نمیدونه شروع کنه مطالعه کردن، تحقیق کردن و تمرین کردن برای بهبود اون توانایی.

نگران نباش که یک کاری رو بلد نیستی، کتاب ها و دوره های آنلاین بسیار زیادی هستند که میتونید در هر حوزه ای قوی بشید، هیچکش همون روز اول در یک حوزه قوی نبوده اما یاد گرفته.

اگر باور داشته باشی که میتونی یاد بگیری، اگر باور داشته باشی که هر کتاب و آموزشی لازم باشه رو میتونی ببینی و هر تمرینی که لازم باشه رو میتونی انجام بدی. میتونی در اون کار موفق بشی اما اگر باور نداشته باشی اصلا وارد اون کار نمیشی و شروعش نمیکنی .

مثل حسابداری میمونه که از کامپیوتر میترسه، چون بلد نیست باهاش کار کنه. به همون شیوه سنتی و دستی خودش سالها داره کار میکنه و میدونه که باید وارد این حوزه بشه و از کامپیوتر و نرم افزار های حسابداری سر در بیاره اما بخاطر اینکه بلد نیست و فکر میکنه نمیتونه یاد بگیره هیچوقت وارد این حوزه نمیشه .

اما کسی که اعتماد بنفسش بالاست میگه درست من بلد نیستم اما میدونم که میتونم مطالعه کنم و همونطور که حسابداری دستی و سنتی رو یاد گرفتم و آموزش دیدم. همون زمان و انرژی رو میذارم آموزش میبینم و حسابداری کامپیوتر هم یاد میگیرم.

آرنولد یک مصاحبه کرده بود و گفت من وقتی اومدم به امریکا، در حوزه بدنسازی خیلی خوب کار کرده بودم  و موفق شده بودم اما وقتی وارد دنیای بازیگری شدم خیلی خیلی ضعیف عمل کردم. من لحجه ی آلمانی داشتم و نمیتونستم به خوبی انگلیسی حرف بزنم. مجبور بودم بخاطر فیلم ها از دوبلر استفاده کنند و این یه ضعف بزرگ بود برای بازیگری مثل من در چنین جایگاهی و سطح جهانی.

گفت یه ذره تمرین کردم دیدم نه این لحجه خیلی سخته تغییرش و پیش خودش گفت من چطور تونستم در بدنسازی چندین و چند بار قهرمان جهان بشم ؟ یادم اومد که من روزی 8 ساعت وزنه میزدم و روی عضلاتم کار میکردم و کم کم بدنم رو اونجوری که دوست دارم بسازم. و با همین منطق که من قبلا تونستم روی بدنم کار کنم در حدی که به بهترین بدنساز جهان بشم، روزی 8 ساعت روی لحجم کار میکنم و انقدر سعی میکنم تلفظ دقیقی از کلمات و حروف انگلیسی داشته باشم که بتونم با تسلط بالا صحبت کنم .و بعد از مدت کوتاهی موفق شد با صدای خودش فیلم هارو بازی کنه .

که در نهایت تبدیل شد به گران قیمت ترین بازیگر تاریخ سینمای هالیوود، با 45 میلیون دلار دستمزد.

 

نوشتهٔ پیشین
نقاط ضعف خودم رو قوی کنم ؟
نوشتهٔ بعدی
اعتماد به نفس خودمون رو با نتایج گره نزنیم ! 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست